Методична робота школи

Методична робота

Не забувайте ще однієї дуже важливої прозаїчної істини: учителеві треба мати величезний талан любові до людини й безмежну любов до своєї праці й насамперед до дітей, щоб на довгі роки зберегти бадьорість духу, ясність розуму, свіжість вражень, сприйнятливість почуттів — без цих рис і праця педагога перетворюється в муку.

В. Сухомлинський

Ці віршовані строки повністю відображають педагогічне кредо кожного вчителя. Підвищення кваліфікації вчителів - процесс непервний, його найважливішою складовою є методична робота. Головне в методичній роботі - надання реальної дієвої допомоги всім членам пелагогічного коллективу.

Урок - це інструмент виховання та розвитку особистості. І якщо ми хочемо перенести нашу школу в режим розвитку, ми повинні досконало опанувати цей інструмент, навчитися більш раціонально його використовувати, досконало освоїти управління ним. Проведення уроку є своєрідною презентацією роботи вчителя.

Найвищою цінністю нашого суспільства є людина. Увага до виховання людини, турбота про всебічний розвиток її здібностей, удосконалення особистих рис входить до кола проблем сучасного суспільства. Важлива роль при цьому належить учителю.

Учитель має бути людиною культури та високих цінностей, провідником ідей державотворення й демократичних змін, людиною великої душі й доброго серця. Любов до дитини — це, за словами В. Сухомлийнського, плоть і кров вихователя як сили, здатної впливати на духовний світ іншої людини. Педагог без любові до дитини — це все одно що співак без голосу, музикант без слуху, живописець без відчуття кольору». Ідеться про мудру, добру й вимогливу любов, яка вчить жити.

Місія педагога — це не лише його особисті Інтереси, мотиви, плани. Обов'язок учителя — любити й поважати дитину в органічному поєднанні з вимогливістю до неї в процесі контролю та оцінювання знань.

Усепрощення, безпринципність, поблажливість до учнів, потурання їхнім слабкостям, байдужість до негативного в їхньому навчанні, праці та поведінці завдають великої шкоди вихованню особистості. Більшість видатних педагогів обстоювала єдність вимогливості й поваги, бо саме у вимогливості до людини й полягає повага до неї.

Обов'язкова передумова педагогічної тактовності — знання індивідуальних особливостей психічного стану, настроїв і переживань учнів. Один і той самий спосіб виховного впливу може дати різні результати, залежно щодо кого, коли, за яких умов і як його застосовують. У цій справі немає стандартних рецептів.

Нетрадиційні форми методичної роботи давно увійшли в практику життя нашого педагогічного колективу І це не лише данина моді. Насамперед — це потреба самого вчителя: працювати в атмосфері колективного пошуку, свободи висловлювань, активної участі в обговоренні поставлених питань; це можливість отримати допомогу в подоланні труднощів через живе професійне спілкування; це засіб вдосконалення психолого-педагогічної підготовки й професійної майстерності.

У практиці методичної роботи школи ми використовуємо такі нетрадиційні форми проведення педрад, психолого-педагогічних семінарів, засідань творчих групп та засідань шкільного м/о:

1) психологічний тренінг;

2) круглий стіл;