Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання в нашій школі проходить цікаво та пізнавально. В учнях виховується любов до рідної Батьківщини, її звичаїв , культури та історії. Проводяться різні заходи: фото яких можна переглянути за посиланням http://school5xyst.klasna.com/uk/photoalbum/117026

32 рік від тієї «чорної суботи», яка принесла нам чорнобильську трагедію.26.04.1986р. тихої весняної ночі на 4-му енергоблоці Чорнобильськїй атомної електростанції прогримів вибух, який сколихнув у весь світ.      Вчителями історії, Прокопів Н.В. та Рошинець М.С.,  було представлено захист проектів   в якому брали учні 6 – 7кл. та перегляд відео - фільму  « Чорнобиль. Як це було 26.04.1986р.» (учні 10 класу)

22 січня Україна відзначила 100 річчя проголошення незалежності єдиної Соборної України – Української Народної Республіки, 29 січня – 100 річчя бою під Крутами, який відзначають як День пам’яті героїв Крут. З нагоди цих подій в школі були проведені ряд заходів:

• класними керівниками 2-11 класів проведені виховні години: «Великий день нашої держави»; «22 січня – День Соборності України»; «Сторінки історії Закарпаття»; «Бій під Крутами в історичній пам’яті».

Вчителями історії для учнів 6- 7 класів проведено усний журнал «Живи і міцній, Українська держава» ; учнями 7-9 класів оформлено учнівські реферати та презентації до Дня Соборності України. Для учнів 9-11 класів проведені круглий стіл на тему «Соборна Україна: – від ідеї до життя», лекторій – «Бій під Крутами – бій за майбутнє »

У шкільній бібліотеці оформлено виставку книг та публікацій до Дня Соборності України , з історії утворення Закарпатської області у складі України та до Дня пам’яті героїв Крут

16 січня був проведений міський фестиваль - конкурс колядок та щедрівок «Різдвяна колядка – захисникам України», в якому прийняли участь учні школи, де були відмічені Грамотою за ІІ місце.

День святого Миколая в Україні кожного року відзначають 19 грудня. В цей день в школі пройшло Свято «Ми чекаєм Миколая» яке учні 5,6 класів підготували для молодших школярів.

14 грудня в школі відбувся міський семінар заступників директорів з виховної роботи на тему :"Формування родинних цінностей у дітей на основі традицій, звичаїв та обрядів українського народу."

В рамках семінару проведено - виховна година в 4-А класі «Берегиня, наші обереги» (учитель початкових класів, «старший вчитель» - Барзул Н.М.), виховна година в 7-А класі «З роду в рід кладе життя мости» (учитель української мови і літератури, спеціаліст «вищої категорії - Білак О,І,), виховна година в 10-А класі «Сімейна обрядовість» (учитель французької мови , спеціаліст «вищої категорії», «старший вихователь» - Сайберт С.В.), народознавча година «Де згода в сімействі, там мир і тишина,щасливі там люди, блаженна сторона. » (учитель біології, географії , спеціаліст «вищої категорії», «вчитель-методист», керівник шкільного музею - Пилип М.А., учитель української мови і літератури, спеціаліст «вищої категорії», «старший вчитель» - Бобик Т.С.), психолого-методичний диспут-тренінг  на тему:  «Успішний педагог»; (практичний психолог - Олексій М.В.,, педагог організатор – Чізмар В.М.)

В Україні 25 листопада відзначали 85-ту річницю пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. В школі було проведено ряд заходів – виховні години, бесіди, усні журнали, конференції. Вчителі та учні взяли участь у Всеукраїнській акції « Запали свічку».

21 листопада – День Свободи та Гідності. Класними керівниками проведені виховні години, бесіди, учнівські конференції, усні журнали, тематичні уроки про героїчні вчинки сучасників, які виступили на захист незалежності та територіальної цілісності України, приурочені початку подій на Майдані 2013 року та Революції Гідності. Вчителями історії Прокопів Н.В. та Рошинець М.С. та класними керівниками проведені уроки пам’яті із вшанування героїв, які загинули під час подій на Майдані та проведенні АТО. Проведено учнівську конференцію для учнів 9-11 класів до Дня Гідності і Свободи, а також для учнів 6-8 класів усний журнал «Хронологія подій Революції Гідності».

З метою вивчення історичних та культурних пам’яток України, знайомства з архітектурними та природніми пам’ятками на осінніх канікулах була організована туристично-екскурсійна поїздка учнів 7-8 класів школи до м.Львів.

До дня Захисника Вітчизни в школі проводяться різні виховні заходи, Також учні школи беруть участь у благодійній акції - зборі коштів для потреб армії, допомоги воїнам АТО.

14 жовтня в Україні стає особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва та День захисника України . До цих дат в школі проведено Тиждень Захисника Вітчизни в рамках якого було проведено ряд виховних заходів – виховні години, бесіди, усний журнал, естафети – «Юні козачата», «Козацький гарт».

Традиційно в жовтні в школі проходить свято Осені, на якому учні 2-11 класів готують виставку осінніх композицій, а також пісні, вірші, газети , плакати.

21 вересня – Міжнародний День Миру. У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Таке свято дуже важливе для всього світу. До відзначення цього дня в школі проведені виставки малюнків, дитячих робіт, флеш-моб «Голуб Миру».

Сьогодні перший день осені – перше вересня, День знань. Всі квіти в цей день вклоняються школам, що відкривають свої двері учням. Лінійка присвячена Дню знань, Дню першого дзвоника, початку нового 2017-2018 навчального року.
Дзвонику лунай, ти гучніш довкола,
Літо прощавай, здраствуй рідна школа!